Ślub i wesele to dla wielu osób najważniejszy dzień w życiu. Zmiana stanu cywilnego i związanie się z drugim człowiekiem na resztę życia jest okazją do rodzinnego spotkania oraz zabawy do samego rana. Taka uroczystość wymaga najpiękniejszej oprawy, dlatego już na długo przed planowaną datą ślubu rozpoczyna się poszukiwania odpowiedniego lokalu, wymarzonych strojów i najlepszej muzyki. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru sali weselnej?

Wymarzona sala – jaka jest Twoja?

Myśląc o swoim weselu, z pewnością masz w głowie pewien obraz miejsca, w którym się ono odbywa. Czasem wyobrażenie to jest bardziej konkretne, innym razem stanowi jedynie tło dla gości i ważniejszych wydarzeń. Sala weselna jest najważniejszym miejscem świętowania zawarcia ślubu, dlatego powinna być urzeczywistnieniem Waszych marzeń. Jeśli podjęliście już decyzję o małżeństwie, warto porozmawiać na temat swoich oczekiwań względem wesela: czy będzie to skromny obiad dla najbliższych, zabawa z całą rodziną i przyjaciółmi czy wystawna uczta dla kilkuset gości. Od tych wszystkich czynników będzie zależało to, jakie sale weźmiecie pod uwagę w ostatecznym wyborze.

Określ swoje wymagania

Jeszcze zanim rozpoczniecie wybór tego jedynego miejsca, przygotujcie listę swoich wymagań. Pierwszym kryterium będzie liczba gości – to pozwoli Wam wstępnie zweryfikować dostępne miejsca. Niektóre z nich będą zbyt małe, by pomieścić Waszą rodzinę, inne będą wymagały większej minimalnej liczby zaproszonych. Warto też zastanowić się nad wystrojem i dekoracjami, jakie planujemy na weselu, ponieważ może okazać się, że lokal nie będzie pasować do klimatu naszej uroczystości.

Idealne położenie

Gdzie zorganizować wesele? To pytanie dotyczy nie tylko konkretnego budynku, ale również okolicy. Jeśli mieszkacie w małej odległości od siebie, prawdopodobnie wybierzecie lokale blisko Waszego miejsca zamieszkania. Jeśli pochodzicie z dwóch końców kraju – miejsce na wesele nie będzie już tak oczywiste. W takim wypadku trzeba także pamiętać o noclegach lub hotelu dla rodziny i przyjaciół, którzy pokonają dla Was duże odległości.

Otoczenie tworzy wyjątkowy klimat

Równie ważne jak sala jest otoczenie lokalu, w którym zamierzacie zorganizować swoje wesele. Jeśli jesteście miłośnikami miejskiego życia, pewnie nie będzie Wam przeszkadzała uroczystość w restauracji przy zatłoczonej ulicy. W ostatnim czasie królują jednak imprezy bliżej natury i sale, które oferują również atrakcyjnie urządzony ogród lub park wokół budynku, z dala od przechodniów i przypadkowych obserwatorów. Wesele w takim miejscu odbędzie się w bardziej prywatnej atmosferze, a goście będą mogli swobodnie rozprostować nogi i odetchnąć świeżym powietrzem.

Menu dla Was i dla gości

Kluczowym elementem każdego wesela jest jedzenie. Uroczysty obiad, tort podkreślający wagę wydarzenia, kolacje w trakcie całonocnego świętowania. Dobre jedzenie będzie wspominane przez Was i gości jeszcze długo po zakończonej imprezie. Z tego powodu warto wybrać miejsce, co do którego macie pewność, że jakość podanego jedzenia będzie na najwyższym poziomie. Ważne jest także dostosowanie menu do Waszych indywidualnych potrzeb – wybierzcie taką salę, na której będziecie mieć wpływ na każde danie wydawane z kuchni w ten wyjątkowy wieczór.

Z kim usiądziesz, tak się pobawisz

Ustawienie stołów podczas wesela oraz usadzenie gości ma bardzo duży wpływ na udaną zabawę. Zaproszone przez Was osoby powinny dobrze się czuć w swoim towarzystwie i nie powinny krępować się w czasie całonocnego świętowania. Podczas wyboru sali zwróćcie uwagę na różne możliwości ustawienia stołów – stoły okrągłe, w liniach lub w literę U będą determinowały różne ustawienie gości. Z tego powodu najlepiej wybrać salę, która pozwoli Wam na swobodne manewrowanie ustawieniem i podjęcie decyzji najlepszej dla gości.

Miejsce do tańca

Jeśli nie wyobrażacie sobie wesela bez zabawy tanecznej, miejsce do tańca będzie dla Was jednym z najważniejszych kryteriów podczas wyboru sali. Parkiet powinien być wystarczająco duży, aby pomieścić wszystkich tancerzy, ale równocześnie nie powinien dominować nad cała salą, utrudniając swobodne rozmowy przy stołach. Warto również zwrócić uwagę na podłogę na sali tanecznej – najwygodniejszy będzie parkiet lub podłoga z drewna.

Wybór sali weselnej to jedna z najważniejszych decyzji stojących przed Narzeczonymi planującymi ślub i przyjęcie weselne. Dlatego dobrze jest poświęcić czas na poszukiwanie idealnego lokalu, który spełni wszystkie Wasze oczekiwania i dopełni udaną uroczystość. A wszystkich poszukujących odpowiedniej sali weselnej – zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Dworku Arkadia – www.dworekarkadia.pl!