Coraz więcej osób, podczas przygotowywania i organizowania wesela, decyduje się na dodatkowe atrakcje, które mają urozmaicić ten wyjątkowy dzień. Naszym zdaniem jest to doskonała decyzja! W końcu to najważniejszy dzień w naszym życiu! Dodatkowo, wiele osób skupia się również na tym, aby goście po prostu byli zadowoleni i bawili się do białego rana. Na pewno jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu będzie postawienie na niekoniecznie tak standardowe i popularne atrakcje. A jeżeli poszukujecie wspaniałego miejsca na organizację wesela – polecamy Dworek Arkadia!

Na jakie atrakcje jednak warto postawić, gdy organizujemy nasze wesele? Oto kilka propozycji, które na pewno warto rozważyć!

Fotobudka.

Jest to coraz popularniejsza atrakcja, nie tylko na weselach, ale również na imprezach innego typu. Nie ma się jednak co dziwić, jest to rzecz uwielbiana przez gości. W końcu każdy chce mieć wyjątkową pamiątkę z danej imprezy czy wydarzenia. Nikt nie musi szukać się na setkach zdjęć otrzymanych po weselu i obawiać się, czy aby na pewno dobrze wyszedł. Goście od razu dostają zdjęcia, do tego w formie fizycznej. Jest śmiesznie, wesoło – czego chcieć więcej? Warto pamiętać, że fotobudka nie jest również wyjątkowo droga, dlatego tym bardziej warto się na nią zdecydować. Pamiętajmy również, że fotobudka na 2-3 godziny będzie idealnym rozwiązaniem – wszyscy chętni zdążą zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, przez resztę nocy nie będzie natomiast generowania dodatkowych kosztów ani odciągać gości od zabawy na parkiecie!

Wypuszczanie gołębi.

To wybitnie piękna atrakcja! W końcu gołębie są symbolem miłości. Wypuszczenie ich jest cały czas popularne. Warto się nad tym zastanowić, zwłaszcza jeżeli będzie to pasowało do klimatu wesela, które planujemy. Koszty takie atrakcji naprawdę nie są duże – mogą zamknąć się w kwocie 200-400 zł. Jeżeli chcemy zdecydować się na coś bardziej ekstrawaganckiego – możemy zdecydować się na wypuszczanie motyli! Jednak w takim wypadku musimy liczyć się z większą skalą i większymi kosztami. Zaczynają się one zazwyczaj od 1500 zł.

Ciężki dym i pierwszy taniec.

Kolejną atrakcją, która jest niezwykle efektowna i stosunkowo niedroga, jest właśnie ciężki dym – zorganizowanie wytwornicy dymu może kosztować około 200-300 zł. Ciężki dym jest idealnym rozwiązaniem podczas pierwszego tańca pary młodej. Dzięki temu efekt, jaki uzyskają, będzie naprawdę niesamowity. Wszystkim niezdecydowanym szczerze polecamy zobaczenie efektów, chociażby w serwisie YouTube.

Czekoladowa fontanna.

To jedna z tych atrakcji, wobec której niewiele osób potrafi przejść obojętnie. Wielu gości po prostu je uwielbia! Zresztą, nie ma się temu, co dziwić, w końcu np. owoce czy inne dodatki z płynną czekoladą są niesamowicie pyszne. Jeżeli chcemy zdecydować się na czekoladową fontannę, musimy liczyć się z kosztami, które zaczynają się od około 300 zł – chociaż warto pamiętać, że w takim przypadku cena nie zawiera dodatków do czekolady, będziemy musieli dokupić je osobno. Fontanna obejmuje sam sprzęt, czekoladę oraz patyczki do nabijanie na nie dodatków.

Pokaz zdjęć.

Kolejną atrakcją, która zyskuje na popularności, są właśnie pokazy zdjęć. Wiele osób decyduje się na pokazywanie zdjęć z różnych etapów swojego życia, sesji narzeczeńskich czy zdjęć, które pokazują kolejne kroki i etapy ich związku. Koszty takiej atrakcji nie są wysokie – potrzebujemy tylko laptopa, rzutnika i głośników. Jeżeli mamy zdjęcia, które warto pokazać – taka atrakcja może okazać się naprawdę świetnym pomysłem!

Wyjątkowa księga gości.

To atrakcja, która pojawia się na coraz większej ilości wesel. Warto na nią postawić – może to być wspaniała pamiątka na całe życie a każdy, kto umieści w niej swój wpis, będzie mógł powiedzieć Wam w tan sposób więcej, niż podczas życzeń pod kościołem. Warto jednak pamiętać, że sama księga wcale nie musi mieć tradycyjnej formy – dajcie ponieść wodzę fantazji! Pojawiają się, chociażby księgi gości w postaci plastrów drewna i w wielu innych, różnych formach! Nie musicie się w żaden sposób ograniczać!

Zadbajmy o ten wyjątkowy dzień.

Jak widać, pomysłów na dodatkowe atrakcje jest naprawdę bardzo wiele. Te wymienione wyżej to tylko część z tego, na co możecie się zdecydować. Pamiętajmy, że warto zdecydować się tylko na kilka z nich – lepsze jest wrogiem dobrego, nie powinniśmy odrywać gości na każdym kroku od dobrej zabawy. Przesada w tej sprawie nie jest wskazana. Jednak kilka z nich, mądrze wybranych i dostosowanych do nas samych, jak i klimatu naszego wesela, będzie na pewno znakomitym wyborem! Warto też skonsultować planowane atrakcje z managerem miejsca, w którym organizujemy wesele – a jeżeli takowego poszukujemy, polecamy sprawdzenie oferty Dworku Arkadia!