​Wybór sali weselnej na pewno nie jest rzeczą prostą. Z jednej strony mamy olbrzymi wybór, z drugiej jednak w wielu z nich terminy są wręcz niewyobrażalne. Jak to wszystko do siebie dopasować i na co warto zwracać uwagę? Zapraszamy do dalszej lektury!

Odpowiednia wielkość

To podstawa podstaw. Od niej powinniśmy rozpocząć przebieranie poszczególnych ofert. Warto pamiętać, że już na długo przed samym ślubem musimy wiedzieć, ile osób mamy w planach zaprosić. Co jednak ważne, sporo osób zaleca pamiętać o tym, że około 20% zaproszonych osób na wesele nie dociera, niekoniecznie informując o tym wcześniej lub odpowiednio wcześniej. Warto więc z jednej strony brać to pod uwagę, z drugiej – konkretnie zadbać o to, aby konkretne osoby zaproszone zdeklarowały się, czy chcą wziąć udział w tym wyjątkowym dla Was dniu.

Pamiętajmy również, że wielkość to nie tylko liczba stolików, ale również przestrzeń do zabawy – pamiętajmy o tym, gdy będziemy oglądali sale weselna. Nie narażajmy naszych gości na zabawę w ścisku, bo wydawało nam się, że parkiet w sumie wystarczy!

Odpowiedni wystrój

Nie możemy zapominać o względach estetycznych – sala weselna powinna nam się podobać. Jeżeli mamy w planach zorganizować wesele w konkretnym stylu, na ten przykład – rustykalnym, kwestia wystroju będzie jeszcze ważniejsza. Pamiętajmy, że w przypadku takich wesel wystrój zmieni się, może nawet znacznie, ale w tym przypadku np. liczne drewniane elementy na pewno będą odpowiednim wyborem. Co również ważne, jeżeli rezerwujemy daną salę na długo przed ślubem, co jest obecnie standardem, warto zapytać, czy dany lokal ma w planach jakiś remont, czy zmiany wystroju. Jeżeli tak – koniecznie dopytajmy o detale!

Odpowiednia lokalizacja

Kolejny z kluczowych aspektów – wybrana przez nas sala musi posiadać dogodną lokalizację. Z jednej strony będzie to komfort dla nas, z drugiej dla gości, z trzeciej – przyczyni się to do oszczędności na innych polach, chociażby w postaci mniejszych kosztów zorganizowanego transportu dla naszych gości. Jeżeli jednak trafimy na prawdziwą okazję – czasem lepiej postawić na większą odległość. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych priorytetów. W żadnym przypadku nie powinniśmy jednak przesadzać – skrajnie nieprzyjazna dla gości lokalizacja może sprawić, że z jej powodu wielu z nich zrezygnuje z udziału w ceremonii zaślubin oraz w samym weselu.

Odpowiednia kuchnia i menu

Gdy odwiedzamy konkretne sale weselne, koniecznie powinniśmy w każdej z nich spróbować jedzenia. W końcu to również od niego zależy, czy nasze wesele będzie udane. Powinniśmy się spodziewać, że w takim wypadku każdy kucharz naprawdę się postara, więc jeżeli w tym momencie stwierdzimy, że jedzenie nam nie smakuje – może warto odpuścić dane miejsce?

Kolejnym ważnym aspektem są możliwości kuchni. Jeżeli wiemy, że na naszym weselu mogą pojawić się weganie, wegetarianie czy osoby z alergiami – warto sprawdzić, czy nie będzie problemu ze specjalnymi posiłkami dla nich. Dodatkowo upewnijmy się, co dany lokal może nam zaproponować w „standardowej” ofercie.

Opcje noclegowe

Wiele osób decyduje się na nocleg po weselu – jest to opcja niezwykle wygodna. Warto więc upewnić się, zwłaszcza jeżeli np. część rodziny jest z odległych części kraju, czy taka opcja będzie możliwa. W przypadku dwóch podobnych lokalizacji zawsze warto postawić na tę, która proponuje nam noclegi. Jest to niezwykły komfort, który może docenić zaskakująco duża liczba naszych gości.

Przykład dobre sali weselnej

Jak widać, w przypadku decydowania się na konkretną salę weselną, naprawdę mamy nad czym rozmyślać i co analizować. Jeżeli ktoś poszukuje naprawdę dobrej sali w Lublinie lub jego okolicach – gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą Dworku Arkadia. To miejsce, w którym znajdziemy ponad 500 miejsc siedzących dla naszych gości (jesteśmy pewni, że sprosta to wymaganiom każdej pary), wystrój zachwyci nie jedną osobę a lokalizacja jest naprawdę dogodna. Dworek oczywiście oferuje kilkadziesiąt miejsc noclegowych oraz szeroki wybór, jeżeli mowa o weselnym menu.

Warto sprawdzić co konkretnie mają do zaoferowania, dlatego już teraz serdecznie zapraszamy na ich stronę internetową – www.dworekarkadia.pl! Jesteśmy przekonani, że to idealne miejsca do organizacji niezapomnianego wesela!