Jeśli szukasz bardzo dobrego miejsca na spędzenie wakacyjnego urlopu, ale nie masz najmniejszej ochoty ruszać za granicę, to koniecznie sprawdź jak dobrze możesz bawić się w Karpaczu. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pokaże Ci jak wiele możesz zyskać wybierając się na wakacyjny odpoczynek właśnie tam. Wybraliśmy kilka z najciekawszych punktów, które koniecznie powinieneś odwiedzić jeśli będziesz w tej okolicy.

Western City

To piękne i zjawiskowe miasteczko Country jest położone pomiędzy Ściegnami, a Karpaczem, nieopodal podnóża Karkonoszy. Jak sama nazwa wskazuje, po przekroczeniu granic miasteczka przenosimy się do epoki „dzikiego zachodu”. Tylko tutaj nikogo nie dziwi przechadzający się po okolicy szeryf, czy też jakiś najazd, który ma na celu ograbienie okolicznych lokali. Warto wiedzieć, że w miasteczku Western City co roku odbywają się liczne imprezy, takie jak Rodeo Show, czy pokazy płukania złota i koncerty muzyki country.

Śnieżka

Nazywana królową Karkonoszy najwyższa góra Sudetów pozwala na obserwowanie z jej szczytu przepięknych i malowniczych pejzaży. Ma wysokość 1602 m n.p.m. i jest zbudowana głównie ze skał metamorficznych oraz granitu. Na jej szczycie umieszczona jest barokowa kapliczka św. Wawrzyńca, schronisko oraz obserwatorium meteorologiczne.

Kaplica św. Anny z dobrym źródłem

Ten obiekt znajduje się na zboczach Grabowca przy żółtym oraz niebieskim szlaku turystycznym. Warto wiedzieć, że ten obiekt posiada wyposażenie kaplicy na Śnieżce. Co więcej, otwierany jest tylko raz do roku, a konkretnie 26 lipca w dniu św. Anny. Wspomniane wcześniej dobre źródło, jest nazywane również świętym i źródłem miłości. Do dnia dzisiejszego wierzy się, że woda, która się w nim znajduje ma uzdrawiającą moc. Jeśli ktoś chciałby mieć szczęście w miłości, to bez wątpienia powinien tutaj zawitać.

Oczywiście tych wszystkich atrakcji jest zdecydowanie więcej, a my wymieniamy tylko te najbardziej popularne. Znacznie lepszym pomysłem będzie, aby tutaj po prostu przyjechać i zobaczyć na własne oczy. Do zwiedzania jest sporo interesujących atrakcji.