Karpacz jest takim miejscem, gdzie zdecydowanie nie brakuje interesujących atrakcji do zwiedzania. Postanowiliśmy zebrać dla Ciebie kilka takich najbardziej ciekawych lokacji, w których będziesz mógł świetnie spędzić czas i zregenerować się podczas wakacyjnego urlopu.

Kościółek Wang

Znajduje się on na zboczu Czarnej Góry w Górnym Karpaczu. Jest to piękny, XII-wieczny zabytek, który pochodzi z Norwegii. Został on sprzedany i sprowadzony do Karpacza za sprawą hrabiny Fryderyki von Reden pochodzącej z Bukowca. Obecnie jest on uznawany za dzieło sztuki nordyckiej, a zbudowany jest z drewna sosnowego. Koniecznie trzeba go zobaczyć, bowiem nie ma drugiego takiego w Polsce. 

Karczma Sądowa

Kolejny zabytkowy budynek, który został wybudowany jeszcze w roku 1602. Znajduje się on przy ul. Konstytucji 2 Maja. Warto wiedzieć, że w XVII wieku pełnił on funkcję, gdzie siedzibę miały lokalne władze. Mogli się tutaj również zatrzymywać pielgrzymi, aby odpocząć. Obecnie w budynku działa dom Bachus.

Dom Carla Morgensterna

To kolejna pozycja na naszej liście, która była domem znanego artysty Carla Morgensterna, który żył tutaj w latach 1847-1928. Przede wszystkim zajmował się on uwiecznianiem pięknych pejzaży Karkonoszy w obrazach olejnych, czy rysunkach. To właśnie za jego sprawą w 1913 roku powstała specjalna fundacja tutaj na miejscu, która zrzeszała artystów związanych z Karkonoszami. Jego dzieła bardzo często są wykorzystywane przy drukowaniu widokówek.

Dom Ostatniego Laboranta

Jeśli chodzi o dawnych laborantów, to zajmowali się oni zbieraniem ziół oraz wykonywaniem z nich najpotrzebniejszych leków dla ludności. Swoje zasuszone zioła przechowywali w specjalnych budynkach, a przy każdym takim domu były ogrody, gdzie uprawiali oni swoje zioła. W opisywanym domu można zobaczyć liczne pudełka oraz narzędzia które służyły zarówno do przechowywania, jak i obrabiania ziół.

Oczywiście wszystkich miejsc jest jeszcze więcej, jednakże te polecamy Ci najbardziej ze względu na ich wyjątkową historię i charakter. Z pewnością się nie zawiedziesz i jeszcze nieraz tutaj powrócisz.