Z pewnością imprezy firmowe należą do takich, na których należy zachowywać się jak najbardziej taktownie. Znajomość etykiety może Ci pomóc w budowaniu swojej pozycji w firmie, dlatego też postanowiliśmy nieco przybliżyć Ci zasady dobrego zachowania na tego typu eventach. Warto wiedzieć, że tego typu imprezy rządzą się zupełnie innymi prawami, niż np. spotkania z przyjaciółmi. Nie powinno się więc przekraczać pewnych granic i zaraz dowiesz się dlaczego.

Iść czy nie iść – oto jest pytanie

Najlepiej nie szukać wymówek, chyba, że faktycznie masz jakiś istotny powód, który nie pozwala Ci uczestniczyć w tego typu wydarzeniu. Warto wiedzieć, że jeśli się na niej nie pojawisz, to niektóre osoby mogą to źle odebrać. Takie wydarzenia to świetna okazja do tego, aby nawiązywać nowe znajomości i przyjaźni, więc nie warto jest ignorować tego typu okazji.

Jak się ubrać?

Przeważnie imprezy firmowe odbywają się zaraz po pracy, więc nie ma tutaj zbyt wiele czasu na to, aby się do niej przygotować. Przede wszystkim powinieneś wyglądać schludnie i profesjonalnie. Zdecydowanie najlepszym stylem na tego typu okazje jest business casual, czyli np. nieformalna marynarka dobrze skomponowana z koszulą.

Rozmawianie podczas imprezy firmowej

Jeśli z natury jesteś gadułą, to zdecydowanie powinieneś powstrzymywać się od zwyczajnego „paplania”. Jednakże nie oznacza to naturalnie tego, abyś z nikim nie rozmawiał. W trakcie prowadzenia rozmowy możesz być mniej formalna, jednakże nie przesadzaj z tym. Najlepiej trzymać się tzw. bezpiecznych tematów, tym bardziej jeśli rozmawiasz z kimś po raz pierwszy i dopiero się poznajecie.

Jak opuszczać imprezę firmową?

Jeśli jesteś zmęczony i masz ochotę iść do domu, to najlepiej będzie po prostu podejść do organizatora i podziękować mu za miły wieczór. Warto pochwalić jedzenie i atmosferę(nawet jeśli masz inne zdanie). Chodzi o pokazanie swojego zadowolenia i wdzięczności za możliwość rozrywki.

To są oczywiście podstawowe zasady, jednakże mamy nadzieję, że te kilka porad pomoże Ci skutecznie zwiększyć swoje szansę np. na awans. Wbrew pozorom pracodawcy zwracają uwagę na to, czy pracownicy mają odpowiednie ogładę. 

Pamiętajmy jednak, ze organizacja imprez firmowych zawsze jest dużym wyzwaniem! Jeżeli chcemy być pewni, że wszystko wyjdzie idealnie – może warto postawić na profesjonalistów?